Vergi yapılandırması Borsa’da masaya yatırıldı | Çorum Vatan Gazetesi | Çorum'un En Kapsamlı Gazetesi | Avc
Vergi yapılandırması Borsa’da masaya yatırıldı
HABERLER

Vergi yapılandırması Borsa’da masaya yatırıldı

Çorum Ticaret Borsası’nda 7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunla ilgili bilgilendirme ve istişare toplantısı yapıldı.

Toplantıya Defterdar Durak Sercan, Vergi Dairesi Müdürü Cüneyt Solak, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Sarı, Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, ÇESOB Başkanı Recep Gür, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan ile Ticaret Borsası Meclis Başkanı ve Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya katıldı.

Toplantıda Defterdar Durak Sercan ve Vergi Dairesi Müdürü Cüneyt Solak tarafından katılımcılara, 7143 Sayılı Kanun hakkında detaylı bilgiler verildi.

Ayrıca toplantıda ÇESOB Başkanı Recep Gür tarafından, kanunun yayımlandığı tarih itibariyle daha önce 6552, 6736 ve 7020 Sayılı Kanunlar kapsamında yapılandırılan ve ödemeleri devam eden ancak taksit ödemelerini aksatarak ihlal durumuna düşen alacaklar için bu kanun hükümlerinin uygulanmaması nedeniyle yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi konusunda talepte bulunuldu.

Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat da, kendilerini bu konuda aydınlatan Defterdar Durak Sercan ve Vergi Dairesi Müdürü Cüneyt Solak’a teşekkür etti.