'DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ' KUTLANDI | Çorum Vatan Gazetesi | Çorum'un En Kapsamlı Gazetesi | Avc
'DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ' KUTLANDI
HABERLER

'DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ' KUTLANDI

Birleşmiş Milletler tarafından yaşlılarımıza hak ettiği değerin verilmesi, sorunlarını dile getirmek, toplumsal olarak farkındalık oluşturmak amacıyla 1990 yılından itibaren 1 Ekim tarihi “Dünya Yaşlılar Günü" olarak kutlanmaktadır.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Kamile-Hacı Ahmet Akdağ Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Atıl Uzelgün Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü etkinlikleri kapsamında program düzenlendi.

Program Vali Yardımcımız Murat Çağrı ERDİNÇ, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcıları Levent TUZCU, İsmail YILMAZ, Türcay AKSOY, Kuruluş Müdürleri ve kuruluş çalışanlarının katılımıyla kuruluş sakinlerine çiçek verilerek başladı.

İl Müftü Yardımcısı Adnan Zeki BIYIK ile birlikte Huzurevi sakinlerinin söylemiş oldukları ilahi ve Türk Sanat müziği eserleri huzurevi sakinlerine moral kaynağı oldu.

Kamile-Hacı Ahmet Akdağ Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen program, Kuran-ı Kerim tilaveti ve Aşure ikramının ardından gerçekleştirilen Semazen gösterisi ve Tasavvuf müziği dinletisi ile sona erdi.

 Huzurevi sakinlerimiz gerçekleştirilen programdan çok memnun kaldıklarını ifade ederek teşekkürlerini ilettiler.