PANAYIRA RESUL DİNDAR GELİYOR | Çorum Vatan Gazetesi | Çorum'un En Kapsamlı Gazetesi | Avc
PANAYIRA RESUL DİNDAR GELİYOR
HABERLER

PANAYIRA RESUL DİNDAR GELİYOR

Geleneksel Asırlık Kargı Panayırı bu yılda dolu dolu geçecek.Kargı Belediyesi tarafından aylar süren hazırlıklar tamamlandı.

Panayır proğramı hakkında açıklama yapan Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen; ”  Bu yılda Geleneksel Asırlık Kargı Panayırımız dolu dolu geçecek.28 Ekim – 03 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan panayırımızın açılışını her yıl olduğu gibi bu yılda mehteran takımı eşliğinde yapacağız” dedi.

Öğrencilerin katılımıyla düzenlenecek olan bisiklet ve atletizm yarışları bu yılda programızda olduğunun altını çizen Şen, ” Ayrıca havai fişek gösterisi ve trap atışı da panayırımıza renk verecek. Panayırımızın dördüncü günü ise tüm camilerimizde Mevlid-i Şerif okutacağız” diye konuştu.

ÜNLÜ SANATÇI RESUL DİNDAR GELİYOR

“Halkımızın bu tür aktivitelerle eğlenmesi bizleri ayrıca çok mutlu ediyor” diyen Şen, “2 Kasım cumartesi günü ünlü sanatçı Resul Dindar rüzgarı ilçemizde esecek.Çayır mevkiimizde düzenleyeceğimiz konser panayırımıza ayrı bir renk katacak. Panayırımızın son günü ise birbirinden ünlü başpehlivanlar kıyasıya mücadele verecek.Kargı panayırı yağlı güreşlerimiz Kırkpınar’ı aratmayacak” dedi.