ALKAN, GÖREVİNİ ÖZRÜRK’E DEVRETTİ | Çorum Vatan Gazetesi | Çorum'un En Kapsamlı Gazetesi | Avc
ALKAN, GÖREVİNİ ÖZRÜRK’E DEVRETTİ
HABERLER

ALKAN, GÖREVİNİ ÖZRÜRK’E DEVRETTİ

Hitit Üniversitesi Rektörlüğü’nde devir-teslimi gerçekleştirildi.
Görevi yeni Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk’e devretmeden önce bugüne kadar yaptıkları çalışmaları özetleyen Prof. Reha Metin Alkan, “2010 yılında devraldığımız üniversitede İnkılap Tarihi, İngilizce, Türkçe dersleri için hocalar liseden geliyordu. Bugün ise üniversiteler arasında geldiğimiz sıralama belli. Bu nedenle değerlendirme yapılırken doğru ve vicdani değerlendirilmesi gerekir.” dedi.
Alkan, “Çorum’da yapılabilecek pek çok proje var. Biz de bunları elimizden geldiğince yaptık. Yerleşke çalışmaları, gücümüz yettiğince başlananlar, yapılanlar var. Lazım olan tüm birimlerin projeleri yapıldı. Bütçe çerçevesinde ihaleye çıkılacak aşamada. 2011 yılında arazimiz dahi yoktu. Çok şükürler olsun temel anlamında hiçbir sorunumuz yok. Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış binlerce yıllık bir geçmişi olan bir ildesiniz. Böylesi geçmişi olan bir ile hizmet etmek gerçekten çok önemli. Sahip olduğunuz kültür birikimi, bizim yaptığımız çalışmaları çok çok geride bırakacaktır. Hep bizden daha fazlasını yapacak birine bu görevi devretmeyi istemiştim. Bir Çorumlu olarak, meslektaşınız olarak size gönülden başarılar diliyorum.” sözleriyle yeni rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk’e sözü ve görevini devretti.
Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk ise, Rektör Alkan’ın bir çırpıda anlattığı çalışmaların ne kadar emek ve gayret gerektirdiğini bu işin içinde olanların çok iyi bildiğini vurgulayarak, özetle şunları söyledi:
“Taş üstüne taş koyan herkese çok teşekkür ediyorum. 8 yıl oyunca canla başla çalışan sayın Rektörümüze özellikle şükranlarımı sunuyorum. Anadolu’nun münbit bir şehrinde böyle bir üniversite oluşturmak her babayiğidin harcı değildir. Çıtayı yere düşürmeyeceğiz. Daha da yükselteceğiz. Hitit Ailesi sizi kolay kolay bırakmaz. Bu kadar kalıcı eseri yapan birinin peşini bırakmayız. Bu bir vedalaşma değil. Sizinle yakın temasımız her zaman sürecek. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Biz de inşallah işlerimizle, alacağımız mesafelerle birbirimizi daha iyi tanıyacağız. Taş üstüne taş koymaya, Çorum’u üniversiteler içinde daha da ileri sıralara çıkartmaya çalışacağız. Her çalışma ortamında başarı huzurdan geçer. Önceliğim üniversitemizde var olan huzur ortamını sürdürmek. Birlikte huzur ve mutlulukla çalışacağız. Gelişmeleri hep birlikte takip edip, çalışmalara destek vereceğiz. Yeni kuşakların gelişen dünyaya adapte olabilmesi için elimizden geleni yapacağız.”

 

https://www.metropolcasino.xyz/ https://www.maxitr.xyz/