İSKİLİP’TE "OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ŞENLİĞİ" | Çorum Vatan Gazetesi | Çorum'un En Kapsamlı Gazetesi | Avc
İSKİLİP’TE
HABERLER

İSKİLİP’TE "OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ŞENLİĞİ"

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde belirtilen erken çocukluk eğitim hizmetinin yaygınlaştırılması hedefine ulaşmak, Okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekmek, bu konuda farkındalığı artırmak amacıyla, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteği ile İskilip Anaokulu'nun   koordinatörlüğünde okul öncesi bahar şenliği düzenlendi.

 

İskilip’te anaokulu ve anasınıflarında eğitim alan tüm okul öncesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen Okul Öncesi Eğitim Şenliği için öğrenciler İskilip merkezde bulunan Hacı Karani Köprüsünde toplandılar ve ilçe merkezinde yürüyüş yaptılar.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu, Şube Müdürleri Bilal Erğan ve Fatih Okumuş,, okul müdürleri, tüm okul öncesi eğitim öğrencileri, veliler, öğretmenler Hacı Karani köprüsünde toplanıp rengârenk balonlar, elbiseler, bandolar, müzikler ve sloganlar eşliğinde hep birlikte sıra halinde yürüyüşe geçtiler. Yürüyüş trafiğe kapatılmış çorum caddesinden kaymakamlık binası önünden geçerek PTT yanındaki meydana kadar sürdü.

 

İlçede Anaokulu, Erenler Cumhuriyet Ortaokulu, Sultan hatun mesleki ve teknik Anadolu lisesi, Sakarya ilkokulu, misakı milli ilkokulu, Ebussuud efendi ilkokulu anasınıflarında eğitim gören yaklaşık üç yüz öğrenci yürüyüşte bir araya geldiler. Ellerinde  "5 yaş çok geç okul öncesini seç" , “okul öncesi yarının sesi”, "Okul öncesi geleceğin güvencesi" ... vb. sloganlar yazılı pankartlar ve balonlar taşıyan çocuklar  yürüyüş boyunca çocuk şarkıları söyleyerek dikkat çekti. Yürüyüş boyunca esnafların ve binalarda İskilip’lilerin yürüyüşü izlemeleri etkinliğin amacına ulaştığının göstergesi gibiydi.

 

İskilip Kaymakamlığı önünde Kaymakam Sayın Bayezit Bestami Alkan, İlçe Emniyet Müdürü Erol Karasu, İlçe Jandarma Komutanı Ziya Balcıoğlu tarafından karşılanan grup alkışlar eşliğinde PTT yanındaki meydana alındı.

 

Yürüyüşün ardından oluşturulan oyun alanı ve etkinlik stantlarının açılışı yapıldı. Açılışta Kaymakam Bayezit Bestami Alkan çocuklarla birlikte havaya uçan balonlar bıraktı.

 

Okul öncesi öğretmenleri tarafından etkinliklerin gerçekleştirildiği stantlarda ve oyun alanında gün boyunca vakit geçiren, eğlenen çocukların şenlik sevinci görülmeye değerdi.