HASTANEDE MUAYENE KRİZİ | Çorum Vatan Gazetesi | Çorum'un En Kapsamlı Gazetesi | Avc
           HASTANEDE MUAYENE KRİZİ
HABERLER

HASTANEDE MUAYENE KRİZİ

 Hizmete açıldığı günden itibaren çeşitli sebeplerle gündeme gelen Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir sorun daha yaşandı.
Edinilen bilgiye göre, 28 Ağustos 2018 tarihinde Murat Erdoğan isimli bir şahıs, geçirdiği iş kazası sonucu hastaneye kaldırıldı. Hastanenin acil servisinden giriş yapan 37 yaşındaki Murat Erdoğan’ın kırık, yırtık ve kaslarda zedelenme oluşan parmağına ilk müdahale yapıldı.
Kopmak üzere olan parmağı dikilen genç adam, ardından ortopedi servisine sevk edildi.
Buraya kadar herşey rutin ve normal bir şekilde gelişti. Ancak, daha sonrası iddialara göre, insan hayatının ne kadar basite alındığı ve edilen Hipokrat yeminine ne kadar sadık kalındığını tartışılır hale getiriyor.
İş kazası geçiren Murat Erdoğan’ın acılar içerisinde gittiği poliklinikte görevli doktor muayene sırası olmadığı için hastayı muayene etmedi. Büyük bir acı çekmesine rağmen evine geri dönmek zorunda kalan Murat Erdoğan, ertesi gün sabah saat 06.30’da hastaneye gittiklerini, 07.30’da sıra alma işlemi başladığını, 37. sırada olmasına rağmen, saatlerce sıra beklediğini, yine de muayene olamadığını iddia etti.

Doktorun daha sıra bekleyen 38 hasta bulunmasına rağmen muayeneyi bitirdiğini ve kendilerine “Pazartesi günü geleceksiniz” denildiğini ileri süren Murat Erdoğan, “iş kazası geçirdim, durumum acil, acı çekiyorum, parmağım kopabilir” diye adeta yalvarmasına rağmen görevlinin “Yapabilecek bir şey yok, muayene bitti” sözleriyle çaresizlik içinde kalırken, sorunlarına çare bulabilmek adına hastane müdürleri ve idarecilerle görüşmek istedikleri fakat bir türlü görüşemediklerinden dolayı son çare olarak muayene sırası bekleyen diğer hastalarla birlikte hastane Başhekimliğine gittiler.
Başhekimin talimatları doğrultusunda bir başka doktora sıra alarak muayene olan Murat Erdoğan’dan doktor elindeki sargıyı aldırması için acil servise gitmesini söyledi. Acil servise giden hasta, oradan pansuman odasına, oradan “Biz yapamayız” diyerek başka bir pansuman odasına yönlendirilir. Bu sırada görevlilerden sert sözlerle kötü muamele gördüklerini anlatan Murat Erdoğan, doktorun odasına geldiğinde doktordan da “Ben sizi oraya mı gönderdim” diye azar işittiğini, ardından da doktorun “Ben size bakmak zorunda değilim bana teşekkür edeceğiniz yerde gelmiş birde hesap soruyorsunuz” diye bağırdığını iddia etti.

Doktorun eşiyle birlikte kendisini odadan kovarak güvenlik çağırdığını ve dışarı attırdığını söyleyen Murat Erdoğan, tedavisi yapılmadığı için kangren olma riski bulunan parmağını kaybetme durumu ile karşı karşıya kaldığını, durumu hastane idarecilerine iletmek istediğini, ancak idarecilerle de görüştürülmediğini ileri sürdü.
Ardından hastaneden ayrılan Murat Erdoğan, özel bir hastaneye giderek kopmak üzere olan parmağının yerine diktirdi. Tedavisi yapılan Murat Erdoğan’a hastane tarafından 30 gün iş göremezlik raporu verildi.
Hastanede yaşadığı sıkıntıyı bir dilekçe ile hem Çorum Valiliğine, hem de Sağlık Müdürlüğü’ne ilettiğini ve Cumhuriyet Savcılığı’na da suç duyurusunda bulunacağını belirten Murat Erdoğan, “Parmağımın kangren olma ve kesilme ihtimali varken hangi vicdan, hangi insanlık bu duruma duyarsız kalabilir. Daha fazla sorunların ve vatandaşlara uygulanan bu davranışların sona ermesi, tekrar yaşanmaması için yetkilileri göreve çağırıyorum” dedi.

https://www.metropolcasino.xyz/ https://www.maxitr.xyz/