Firma Rehberi Resmi İlanlar
İletişim Üye Girişi Üye Kaydı Reklam Kayıt
Çorum Vatan Gazetesi
Çorum Vatan | Çorum Haberleri | Çorum
. İsbir, Tuttuğunu Kopartıyor     . Elektrik kesintisi uygulanacak    

Kategoride kayıtlı olan bütün yazılar
Batı Teksas Çorum & Ülkede Neler Olacak! 2014-07-12 | 0 Yorum
Aynı Tas Aynı Hamam 2013-09-04 | 0 Yorum
Turgay Doğan


Yazara Mesaj Yaz Yazara Mesaj Yaz
Yazar Özgeçmişi


Önümüzde bir yerel seçim süreci var, ne kadar sadece yerel seçim süreci gibi de gözükse bu seçimi genel seçimlerin bir yansıması olarak kabul etmek zorundayız. Bana göre bu seçimde sandıktan çıkacak sonuç hemen hemen genel seçim sonuçlarını da bize göstermiş olacak. Çünkü halkımızda hala adaya oy verme mantığının gelişmediğini ve hala körü körüne partizanlık döneminin devam ettiğini çok iyi biliyorum. Bana göre yine çok büyük bir değişiklik yaşanmayacak bu yarışın galibi yine Ak Parti olacak. 


Galibin değişmemesinin tek nedeni muhalefet partilerinin başarısız liderlerini değiştirmemesidir. Halkı küstürmüş ya da halka rezil olmuş liderlerle yola devam etmeye çalışan muhalefet liderleri hem bu millete zulüm etmekte hem de partisini yıpratmakta. Ancak koltuk sevdasına tutulmuşlar yoksa hala bir umut diyerek mi yola devam etmeye çalışıyorlar anlayamadım.


 


Eğer muhalefette liderler değişecek olursa kimler olmalı sorusu da akıllar gelmiyor değil, MHP’nin 3 güçlü adayı var Tuğrul Türkeş, Ümit Özdağ, Mansur Yavaş. Belki daha aday çıkar bu isimlerin aday olup olmayacağı da kesin değil ancak Tuğrul Türkeş’i düşünmemin sebebi MHP tabanı Türkeş soyadına ihtiyaç duyuyor ve malum olan o ki Tuğrul Türkeş şuan Bahçeli’nin sağ kolu ve genel başkanlık koltuğuna en yakın isim. Ümit Özdağ ise bilindiği üzere daha önce genel başkanlığa aday oldu ancak Bahçeli tarafından ihraç edilmişti. Ancak ulusalcı – milliyetçi kesimin ve MHP tabanının en sıcak baktığı isim şuan ki merkezin desteğini almadan milliyetçi kitlenin lideri olarak kabul edilen bir siyasetçi olarak görülüyor. Mansur Yavaş’a gelecek olursak önceki mahalli seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olmuş ve çokta iyi bir oy oranı almıştı. Yavaş’ı genel başkanlığa götürür mü bilmem ancak milliyetçi – muhafazakâr kitlenin hayran olduğu bir isim olduğu kesin.


CHP’ye gelecek olursak bunun neresinden tutsak kopuyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nu çare olarak gördüler ancak hiç kimse umduğunu bulamadı. Şansını önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığında deneyen Kılıçdaroğlu’nun gafları ve yaptığı icraatlar CHP gönüldaşlarının hevesini kırdı. CHP’nin adaylarına gelecek olursak Deniz Baykal hala bu sevdadan vazgeçmiş gibi durmuyor. Tekrar aday olur mu olmaz mı bunu zaman gösterecek. Ancak bana göre CHP’nin genel başkanı olabilecek ve bunu hak eden tek bir isim var, Muharrem İnce. Kesinlikle muhteşem bir siyasetçi olan İnce hem dağılan Sol’u toplayacak güçte hem de muhafazakâr kesimden oy alacak kapasitede bir siyasetçi.
Neyse gel gelelim AK Parti’ye güya 3 dönem vekillik yapan bir daha yapamayacak kuralı olan Ak Parti’de söylentiye göre Erdoğan’ın da son dönemi ser verip sır vermeyen Ak Parti kulisinden genel başkanın kim olacağını merakla bekliyoruz. Ancak değişmeyen bir doğru olacak ki bu yarışın galibi değişmeyecek. Bunun suçluları da değişmeyecek. Yine olan bu halka olacak, belki de onlar da bu oyunun bir parçası ne kadar halkçı, devletçi, milliyetçi olarak düşünsekte hala orda kazık çakmış gibi duruyorlarsa ya kraldan çok kralcıları var yada onlar bu oyunun olmazsa olmazları…

Haber v4
       Yönetici   |   Anket   |   Reklam   |   Künye   |   Bize Ulaşın  
Design Sina | Sina Bilgisayar ve İnternet Hizmetleri