KORONA TESTLERİ ÇORUM’DA YAPILACAK | Çorum Vatan Gazetesi | Çorum'un En Kapsamlı Gazetesi | Avc
KORONA TESTLERİ ÇORUM’DA YAPILACAK
HABERLER

KORONA TESTLERİ ÇORUM’DA YAPILACAK

Korona virüsü için yapılacak testlerin pazartesi gününden itibaren Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılmaya başlanacağı öğrenildi. Ocak ayında açılışı yapılan Moleküler Mikrobiyoloji ve Tüberküloz (PCR) Laboratuvarı örnek laboratuvar seçilirken, hastane hizmet ve yetkinliği de referans olarak kabul edildi.

ÇEVRE İLLERİNDE HİZMETİNE SUNULACAK

Tetkiklerin Samsun'da yapılacağının açıklanmasının üzerinden bir kaç gün geçmeden verilen bu karar, Çorum'da korona teşhisi konusunda hız ve zaman kazanımı sağlarken, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi bu başarısını çevre illerin de hizmetine sunacak.

TÜRKİYE'DEKİ 18 HASTANE ARASINA GİRDİ

Türkiye genelinde 7'si İstanbul'da olmak üzere toplam 18 hastanede yapılabilen korona testlerinin listesinde yer alan Çorum pek çok büyükşehir hastanesini bile geride bıraktı. Tüm dünyayı kasıp kavuran Korona salgını ile ilgili Türkiye'nin verdiği mücadele herkes tarafından örnek gösterilirken, sınırlarımız içerisinde de Çorum'un örnek gösterilip korona testleri yapabilecek seviyede olması, hastane yönetiminin vizyonunu bir kez daha gözler önüne serdi. (Hakimiyet)

 

https://www.metropolcasino.xyz/ https://www.maxitr.xyz/