SOBACI’DAN ÇÜRÜK BİNA HAKKINDA AÇIKLAMA GELDİ | Çorum Vatan Gazetesi | Çorum'un En Kapsamlı Gazetesi | Avc
SOBACI’DAN ÇÜRÜK BİNA HAKKINDA AÇIKLAMA GELDİ
HABERLER

SOBACI’DAN ÇÜRÜK BİNA HAKKINDA AÇIKLAMA GELDİ

Çorum İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı yerel basında çıkan “Yıkım Kararı Verilen Binada Sağlık Hizmeti ” başlığı altında yapılan haber ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sobacı, 2 No’ lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile ilgili, Sağlık Bakanlığı Yatırımlar Genel Müdürlüğünün 31.05.2016 tarih ve 718 karar nolu Sağlık Yapıları Yıkım Değerlendirme Komisyonunda, binanın 1 12 İstasyonu ve Halk Sağlığı Hizmetleri ihtiyacına uygun olmadığının anlaşılması üzerine  yıkım kararının verildiğini söyledi.

Yıkım kararına istinaden Bakanlığının binayı yatırım programına aldığını belirten Sobacı,  “Binanın proje ihalesi yapılmış ve inşaat yapım ihalesi yapılmak üzere Bakanlığımıza 25.09.2018 ve 07.05.2019 tarihlerinde resmi yazılar yazılarak ödenek tahsisi istenmiş ve tarafımıza ödenek tahsisi sonrasında inşaata başlanabileceği bildirilmiştir” dedi.

“Bakanlığımızda mevcut bütçe imkanları dahilinde süreç devam etmektedir” diyen Sobacı açıklamasını şöyle sürdürdü; “Şu an itibariyle bahsi geçen binanın l . ve 2. katı Aile Sağlığı Merkezi olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Aile hekimlerine gerekli yazılı tebligatlar yapılmış olup, tahliye süreci devam etmektedir. 1 12 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu taşmma prosedürü başlatılmıştır. Yeni yapılacak hizmet binasında 112 istasyonuna ve Aile Sağlığı Merkezine uygun planlama yapılımş olup; bina tamamlandığında yine aynı yerinde hizmet vermeye devam edecektir.
Ayrıca ilgi]i haberde 1 12 İstasyonunun pazartesi günleri halk pazarının olması nederıiyle ambulansların giriş ve çıkışlarında sıkıntı yaşandığı belirtilmektedir. Merkez 2 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun bulunduğu adreste ilimiz pazartesi pazarının kurulduğu bölgeye yakın bir yerde olması sebebiyle pazartesi günleri yaşanan sıkıntılar ile ilgili 06.01.2017 tarih ve 36805748 barkod sayılı yazı ile Çorum Belediye Başkanlığındarı düzerıleyici işlemlerin yapılması talep edilmiştir. Çorum Belediye Başkanlığı tarafından
18.01.2017 tarih ve 131-760 sayılı yazısı ile gerekli düzenlemelerin yapıldığına dair Müdürlüğümüze cevap verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.