‘’100.YILDA TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE’’ | Çorum Vatan Gazetesi | Çorum'un En Kapsamlı Gazetesi | Avc
‘’100.YILDA TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE’’
HABERLER

‘’100.YILDA TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE’’

Kurtuluş Savaşımızın, bağımsızlık mücadelemizin ilk ateşinin yakıldığı 19 Mayıs 1919 tarihi, bir ulusun özgürlüğe ve bağımsızlığa açılan kapısı olmuştur. 100 yıl önce, vatanı işgal edilmiş, savaşlarda yorgun düşmüş Türk ulusu, emperyalizme karşı verdiği büyük ve şanlı mücadele ile bütün mazlum milletlere örnek olmuştur.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Ulusal Kurtuluş Savaşını başlatmak için Samsun’a çıktığı 19 Mayıs 1919 tarihi, bugünde yolumuzu aydınlatan bağımsızlık iradesini yansıtması bakımından bir milattır.

Nasıl ki, 100 yıl önce birbirine kenetlenerek, yokluk ve yoksulluk içerisinde dahi olsa tüm dünyaya örnek olacak bir destan yazdıysak, bugün de aynı kararlılıktayız. Kurtuluş mücadelesinin başladığı o yıllarda olduğu gibi bugünde zor günlerden geçiyoruz. Gençlerimiz işsizlikle, işçimiz, esnafımız, emeklimiz geçim derdiyle uğraşmakta, hükümetin yarattığı ekonomik krizin derin sancılarıyla boğuşmaktadırlar.

100 yıl önce olduğu gibi çıkış yolumuz, parolamız; bağımsız, üreten, özgür ve demokratik Türkiye’dir. Türk Gençliği bu mirasın öncü neferleridir.  “Bütün ümidim gençliktedir” diyen, “cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren gençliktir” diyen Mustafa Kemal Atatürk, Türk gençliğine güvenini her fırsatta dile getirmiş ve Türkiye Cumhuriyeti`ni Türk gençliğine emanet etmiştir.

Bizlerde, bu büyük mirasın gerçek sahibi gençlerimizle beraber, aydınlık, tam bağımsız Türkiye’yi, umutla, heyacanla, birlik ve beraberlik içinde kurma hedefindeyiz.

Ulusal Kurtuluş Savaşımızın lideri, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün kahramanlarımızı, şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyor, 100. yılına gururla girdiğimiz Kurtuluş mücadelemizin başlangıcı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                         Av. Tufan KÖSE

                                                                                                                                                                                                                   CHP Çorum Milletvekili

https://www.metropolcasino.xyz/ https://www.maxitr.xyz/