YEŞİLAY ÇORUM’DA İÇİN İLK KEZ | Çorum Vatan Gazetesi | Çorum'un En Kapsamlı Gazetesi | Avc
YEŞİLAY ÇORUM’DA İÇİN İLK KEZ
HABERLER

YEŞİLAY ÇORUM’DA İÇİN İLK KEZ

Yeşilay tarafından ülke genelinde bu yıl 9’uncusu düzenlenen ‘Yeşilay Bisiklet Turu’ Çorum’da ilk kez yapıldı.
Yeşilay Çorum Şubesi tarafından organize edilen etkinliğe katılan 450 kişi, obezite ve madde bağımlılığına karşı sağlıklı yaşama dikkat çekmek için pedal çevirdiler.
Katılımın yüksek olduğu bisiklet turu Belediye binası önünde başladı ve Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat ile daire müdürlerinin de katılımıyla fuar alanında sona erdi.
Fuar alanında yapılan tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Yeşilay Derneği Çorum Şube Başkanı Türker Ejder yaptığı konuşmada Yeşilay Bisiklet Turu’nun Çorum’da ilk kez yapıldığını belirterek, yüksek katılım olduğu belirtti.
Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise bisiklet yollarının sayısını çoğaltmak için çalışacaklarını belirterek, “Nereye bisiklet yolu yapılabilecekse yapacağız. Bundan sonra bisiklet yolları merkezimizde olacak. Çorum’u bisiklet yolları ile öreceğiz” dedi.
AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu ise genç nesillerin geleceğin teminatı olduğunu ifade ederek, gençlerin sağlıklı yetişmelerinin de bundan dolayı önemli olduğunu söyledi.
Vali Mustafa Çiftçi de konuşmasında, Yeşilay’ın bisiklet turunun geçen hafta 42 ilde gerçekleştiğini hatırlatarak, “Çorum’da bu hafta düzenlediğimiz etkinliğimize 450 kişi kayıt yaptırdı. Bu vesileyle Yeşilay’ın Türkiye genelindeki 9. bisiklet turu etkinliğinde Çorum olarak katılımcı rekoru kırdık” dedi.
Bisiklet sürmenin kendisi için büyük bir keyif olduğunu belirten Çiftçi, ortaokul ve lise yıllarında okula bisikletle gidip geldiğini ancak mülki idarede göreve başladığı günden bu yana bisiklet süremediğini kaydetti.
Vali Çiftçi ayrıca etkinliğe katılan bir vatandaşa ait 1970 model bir bisikletle de tur attı. Programın sonunda ise bisiklet turuna katılanlara kura ile yemek ve akaryakıt çekleri, züccaciye malzemeleri ile 2 adet de bisiklet hediye edildi.