Firma Rehberi Resmi İlanlar
İletişim Üye Girişi Üye Kaydı Reklam Kayıt
Çorum Vatan Gazetesi
Çorum Vatan | Çorum Haberleri | Çorum
. İsbir, Tuttuğunu Kopartıyor     . Elektrik kesintisi uygulanacak    
Font Boyutunu Büyüt Font Boyutunu Küçült Yazıcı Dostu Bu Haberi Arkadaşınıza Gönderin
ÖZDEMİR'DEN KADİR GECESİ KUTLAMASIDin Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, 1 Temmuz Cuma gecesi kutlanacak olan Kadir gecesi nedeniyle yazılı basın açıklaması yaparak Müslümanların mübarek Kadir Gecesini kutladı.


Kur’ân-ı Kerîm’de methedilen en kıymetli geceye erişmenin mutluluğunu hep birlikte yaşamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Özdemir, Allah (c.c)’ın bize lütfettiği bu faziletli gecede Müslümanların akan kanlarının durması, acı ve gözyaşının son bulması için ellerimizi göğe açtığımız zaman o mazlum kardeşlerimiz için de dua etmeyi unutmayalım. Ülkemizi kana bulayan hainleri de mübarek Kahhar ismi şerifiyle bu mübarek gecenin hürmetine kahretmesi için dua edelim, diyerek açıklamasında şunları söyledi: “1 Temmuz 2016 Cuma akşamını 2 Temmuz Cumartesi günü'ne bağlayan gece idrak edeceğimiz mübarek Kadir Gecesini bütün Müslüman kardeşlerimiz ksabır, heyecan ve özlem içinde bekledi.İnşallah bu geceyi dualarla, ibadet ve tövbelerle geçirerek idrak edeceğiz ve Ramazan-ı Şerifin son günlerine yaklaştığımız bu günlerde bu mübarek gecenin feyzinden mümkün olduğunca istifade edeceğiz.

Fazîleti ve üstünlüğüyle en kıymetli ve en hayırlı aylardan biri olan Ramazan-ı Şerifi uğurlamaya hazırlanıyoruz. Tüm Müslümanların bu ayın feyzinden nasip almış olmasını ümit ediyoruz. İslam âlimlerince Ramazan ayının son 10 gününde olduğu belirtilen Kadir gecesi için heyecanlı bir bekleyiş içindeyiz. En faziletli, kıymetli gecelerden biri olması Müslümanlar için büyük anlam taşıyor. Allah (c.c), Kadir gecesini Kur'an-ı Kerim'de şu şekilde açıklamaktadır: ‘Biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin?  Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır. O gecede, Rablerinin izniyle melekler ve Ruh (Cebrail), her iş için iner dururlar.  O gece, esenlik doludur. Tâ fecrin doğuşuna kadar.’

Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’de‘Kim Kadir Gecesi'nde inanarak, ihlâs ile o geceyi ibadetle geçirirse, geçmiş günahları bağışlanır.’diye buyuruyor.

Kadir gecesinde edilen duaya Yüce Allah (c.c) icabet etmektedir. Peygamberimiz (s.a.v.) şöyle buyuruyor: ‘Kadir gecesinde bir defa Kadir Sûresini okumak, (başka zamanda) Kur’ân-ı kerîmi hatmetmekten daha sevâptır. Bu gece koyun sağma müddeti kadar namaz kılmak, ibâdet etmek, bir ay her geceyi ibâdetle geçirmekten daha kıymetlidir.’

Kadir gecesinin manasını idrak ederek iyi değerlendirmek gerekir. Kadir Gecesinin feyiz ve bereketinden yararlanabilmek için namaz kılmak, Kur’an okumak, zikir ile meşgul olmak, salâvat-ı şerife getirerek dua etmek, Yüce Allah (c.c) ‘a niyazda bulunmak, halis amel ile bu vaktin nurundan faydalanmak bizim kazancımız olacaktır. Bu mübarek gecede şehitlerimizin ruhları içinde okuyalım. Kederli ailelerine Allah’tan sabır vermesini temenni edelim.

Kadir gecesinde yapılan ibadetler son derece faydalı ve büyük kazanç sağlayacaktır. Buhari’den yapılan rivayete göre;“Kim inanarak, sevabını ancak Allah’tan bekleyerek Kadir gecesinde kıyam üzere olursa (uyanık kalıp ihya ederse) geçmiş günahları affedilir.” Bu gece sadece dünya nimetlerini kazanmak adına değil aynı zamanda ihtiyacımız olan manevi âlemin huzuru ve mutluluğu için de çalışmak gerekir ki, bu gece ilmihal okumak, en az bir gün kaza namazı kılmak, bol bol tövbe istiğfarda bulunmak, bu geceyi bize ihya etme şansı veren Allah(c.c)’a şükür etmek, Müslümanları bu gecenin feyzinden nasiplendirir.

Yüce Allah (c.c), mübarek Kadir gecesini hakkıyla ihya eden kullar arasına bizleri de ilhak eylesin. Zatına kul ve Habibine ümmet olma şerefine nail olarak cennetine girmeyi nasip etsin. Müslümanları içinde bulundukları durumdan kurtarsın ve selamete erdirsin. Bu vesileyle Din-Bir-Sen olarak bütün İslam âleminin mübarek Kadir Gecesini kutluyor, hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah Celle ve Celâlüh’ten niyaz ediyorum.
Etiketler : zdemrden kadr geces kutlamasi

Çorum Vatan | Çorum Haberleri | Çorum'un Dünyaya Buluştuğu Nokta - ÖZDEMİR'DEN KADİR GECESİ KUTLAMASI
Bu Haberde sizin de yorumunuz yayınlanabilir! Lütfen üye girişi yaparak bir yorum gönderin.

Üye iseniz lütfen buraya tıklayarak üye girişi yapınız.

Üye değil iseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Teşekkür ederiz.


Çorum Zafer Çarşısı ile Türkiye Emekliler Derneği Çorum Şubesi arasında imzalanan protokol ile Emekliler Derneği'ne üye olan ve emekli kar...
Emekliler'e Zafer Çarşısı'ndan yüzde 10 indirim - ( 2013-07-10 17:13:04 )
deneme haber - ( 2013-07-11 16:38:44 )
Vali Başköy’den ‘Boğulma’ Genelgesi - ( 2013-07-17 11:16:06 )
Ramazan boyunca sıkı denetim - ( 2013-07-17 13:43:50 )
Başköy boğulma olaylarına dikkat çekti - ( 2013-07-19 17:02:25 )
Muayene sırası yüzünden kavga çıktı - ( 2013-12-17 15:56:47 )
Emekli Vali Akman vefat etti - ( 2013-12-17 15:58:53 )

Çorum Vatan | Çorum Haberleri | Çorum

Resmi İlanlar

deneme flash...

yaralııı

...
0 Yorum Eklendi
Mısır'da halk yenide...
Yüz binlerin katıldığı gösterilerde halk Rabiat'ul Adeveyyi ve Tahrir Meydanlarını doldurarak darbey...
0 Yorum Eklendi
Başbakan, Esenler-Ba...
Başbakan Erdoğan, Uzunluğu 21,7 kilometreyi bulan Otogar-Bağcılar-Mahmutbey-Olimpiyatköy-Başakşehir ...
0 Yorum Eklendi
Emekliler'e Zafer Ça...
Çorum Zafer Çarşısı ile Türkiye Emekliler Derneği Çorum Şubesi arasında imzalanan protokol ile Emekl...
0 Yorum Eklendi
Dodurga haber...
denemee...
0 Yorum Eklendi
Milletimiz dağılmanı...

Milliyetçi Harekat Partisi İl Başkanı Av. Ercan Daşdan, Akil Adamların Çorum'...
0 Yorum Eklendi

‘Çin-Türkiye ekonomi...
Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO), Çorum KOSGEB Müdürlüğü ve Türk-Çin İpek Yolu Ekonomik ve Kültü...
0 Yorum Eklendi
‘Zirveye oynayacağız...
Çorum Belediyespor Basın Sözcüsü Mustafa Özbayram, yeni sezonda hedeflerinin 2. Lig olduğunu söyledi...
0 Yorum Eklendi
‘Böyle sağlık sistem...
Sağlık kuruluşlarında yaşanan şiddet olayları protesto edildi....
0 Yorum Eklendi
Ressamlardan Çorum'a...
Ünlü ressamlar bu yıl 33.'sü düzenlenen Uluslar arası Hitit Fuar ve Festivali etkinleri kapsamında 5...
0 Yorum Eklendi

Haber v4
       Yönetici   |   Anket   |   Reklam   |   Künye   |   Bize Ulaşın  
Design Sina | Sina Bilgisayar ve İnternet Hizmetleri