Firma Rehberi Resmi İlanlar
İletişim Üye Girişi Üye Kaydı Reklam Kayıt
Çorum Vatan Gazetesi
Çorum Vatan | Çorum Haberleri | Çorum
. İsbir, Tuttuğunu Kopartıyor     . Elektrik kesintisi uygulanacak    
Font Boyutunu Büyüt Font Boyutunu Küçült Yazıcı Dostu Bu Haberi Arkadaşınıza Gönderin
Milletimiz dağılmanın eşiğinde



Milliyetçi Harekat Partisi İl Başkanı Av. Ercan Daşdan, Akil Adamların Çorum'a gelmesini değerlendirerek, "Devlet yapımız yerle bir edilmiş, Aziz milletimiz dağılmanın eşiğine getirilmiştir" dedi.


Milliyetçi Harekat Partisi İl Başkanı Av. Ercan Daşdan, Akil Adamların Çorum'a gelmesini değerlendirerek, "Devlet yapımız yerle bir edilmiş, Aziz milletimiz dağılmanın eşiğine getirilmiştir" dedi. Dün Gazi Caddesi üzerinde bulunan parti binası önünde, Kamu-Sen üyeleri, Ülkü Ocakları üyeleri ve partililerin katıldığı bir basın açıklaması yapan MHP İl Başkanı Av. Ercan Daşdan, Akil Adamların Çorum'a 1 Mayıs günü gelmesinin çok manidar olduğunu ifade etti. 
Türkiye'nin bölücülüğün pençesine düştüğünü iddia eden Daşdan, "AKP-PKK arasında tesis edilen ve Türk Milletinin bölünmesini amaçlayan kirli ve karanlık işbirliğinin tüm yönleri de birer birer gün yüzüne çıkmıştır. Bu gün de bu kirli ve karanlık işbirliğinin ortaya çıkartmış olduğu ve bir PKK projesi olan "Akil Adamlar Heyeti" istemememize rağmen ilimize gelmişlerdir" diye konuştu.
Daşdan, "Kendini Türk Milletinden akıllı zanneden bu kişiler çözüm süreci isimli çözülme ve çöküş projesini millete yutturmak üzere illeri dolaşmaya devam etmektedirler.
Ancak şunu çok iyi bilmelidirler ki,
Türk Milletinin bu ihanete kanması, yıkıma ikna olması ve vatanın parçalanmasına onay vermesi asla mümkün olmayacaktır. Ayrıca kendilerini akıllı sanarak Türk Milletini aptal yerine koymaya 76 milyon insanı hafife almaya da hiç kimsenin hakkı yoktur.
Eğer bu kişilerin aklı çoksa, o zaman bu akıllarını kendilerine saklamalı, Türk Milletinin aklını hafife alma hatasından derhal vazgeçmelidirler" şeklinde konuştu.
Konuşmasına ara vererek bazı partililerin elinde bulunan üstü kapalı fotoğrafları açan Daşdan, "Türk milleti sizin gerçek yüzünüzü beyninizin arkasındaki niyetleri çok iyi bilmektedir. Buradan gerçek yüzünüzü birkez daha göstermek istiyorum. İşte bunlar akil insaların gerçek yüzleri işte budur. Görün ve kim olduklarını anlayın artık" dedi ve fotoğrafların üzerini açtı.
Fotoğraflarda ise ABD Başkanı Barrack Obama, Ak Parti'nin simgesi lamba, Bölücü Terör Örgütü Elebaşısı Abdullah Öcalan, BDP'nin logosu ve İsrail ile BOP logosu çıktı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk milletine yalan söylediğinin altını çizen Daşdan, "Silahlar susacak, PKK silah bırakacakmış. PKK'lı militanlar emniyetli şekilde sınır dışına çıkacaklarmış. Terör bitecekmiş. Analar ağlamayacakmış. Türkiye huzura kavuşacak, yatırımlar artacak, ekonomi sıçrama yapacakmış. Türk milleti kandırılmaktadır. Sınır dışındaki kamplarda yuvalanmış teröristler nasıl ülke dışına çıkarılacaktır? PKK'nın silah bırakması nasıl mümkün olacaktır?
İmralı canisine hangi sözler, PKK'ya hangi umutları verilmiştir?" diye konuştu.
ÇÖZÜMLE NE 
KASTEDİLMEKTEDİR?
Daşdan, "Türk milleti kiminle küsmüş, kimlerle savaşmıştır da barıştırmak için mesai harcanılmaktadır? İmralı canisinin serbest kalması çözüm müdür? PKK'nın parlamentoya taşınması çözüm müdür? Türkiye'nin devleti ve ülkesiyle bölünmez bütünlüğünü bozmak çözüm müdür? Şehit kanından ilhamını almış Türk bayrağını provokasyon aracı olarak görmek çözüm müdür? Özerk yönetimi, arkasından çok dilli, çok kimlikli ortaklıklar devletini inşa etmek, nihayetinde de Kürdistan'ın kurulmasını sağlamak çözümün bir parçası mıdır? Başkanlık sistemine geçmek, aynı zamanda koltuk ve mevki hırsını tatmin etmek çözümün bir aracı mıdır? Çok kıymetli hemşerilerim, değerli Çorumlular, Durum çok ciddidir. Türkiye iyi durumda değildir. Türkiye iyi yönetilmemektedir. AKP yönetimi altındaki Türkiye'de; Türk olmak suçtur. Türk kimliği suçludur. Türk bayrağı tahriktir.
Türk milliyetçiliği ayaklar altındadır. Türk milleti bölünmesi icap eden 36 parçadan ibarettir
Bunlara karşılık; PKK baş tacıdır. İmralı canisi ezberleri bozan, umutları yeşerten iyilik meleğidir.
Gelinen ortam apaçık ortadadır. Meydanlarda bağımsızlığını ve varlığını kazanmış Türk milleti, masalarda paylaşılmak istenmektedir. Şehit kanlarıyla sınırları çizilmiş Türk vatanı, demokratikleşme ve özgürleşme yalanlarıyla parçalanmak üzeredir. Türk milleti çözüm sözleriyle çözülme ve çöküşe götürülmektedir. Buradan birkez daha belirtmek isteriz ki
Türk milleti; Başbakan ve partisinin, imralı canisi ve PKK terör örgütüyle yürüttüğü müzakereleri ibretle izlerken, bölücülüğün kurulan propaganda mekanizmalarıyla masumane gösterilmeye çalışılmasının farkındadır. Milliyetçi Hareket Partisi, milli ve manevi değerleri korumaya, milli birlik ve bütünlüğü muhafaza etmeye şevkle, inanmışlıkla ve azimle kararlı ve yeminlidir" dedi.
MHP İl Başkanı Av. Ercan Daşdan'ın konuşmasının ardından kalabalık parti grubu Atatürk Anıtına kadar slogan atarak yürüdü. Atatürk anıtında ADD üyeleri ile birleşen MHP'liler Anvartar Otel'e giderek Akil Adamların toplantılarına katılmak istedi.
Polisin Atatürk Kapalı Spor Salonu önüne barikat kurması sonucu Otele kadar gidemeyen topluluk Atatürk Anıtında saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşımızı okudu.



Etiketler : milletimiz dalmann eiinde

Çorum Vatan | Çorum Haberleri | Çorum'un Dünyaya Buluştuğu Nokta - Milletimiz dağılmanın eşiğinde
Bu Haberde sizin de yorumunuz yayınlanabilir! Lütfen üye girişi yaparak bir yorum gönderin.

Üye iseniz lütfen buraya tıklayarak üye girişi yapınız.

Üye değil iseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Teşekkür ederiz.

  • KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİSiyaset

Milliyetçi Harekat Partisi İl Başkanı Av. Ercan Daşdan, Akil Adamların Çorum'a gelmesini değerlendirerek, "Devlet y...

Milletimiz dağılmanın eşiğinde - ( 2013-07-11 01:51:09 )
AK Parti İl Kadın Kolları’ndan Başkan Külcü’ye ziyaret - ( 2013-12-17 18:43:47 )
Külcü, mazbatasını aldı - ( 2014-04-08 13:40:49 )
KADIN KOLLARI BASKANI ISTIFA ETTI.. - ( 2014-04-29 08:29:17 )
Bağcı’dan Davutoğlu’na EVET - ( 2014-08-28 11:44:28 )
MHP'DEN ZAFER BAYRAMI KUTLAMASI - ( 2014-08-29 11:35:03 )
DEMİRYOLU HÜKÜMET PROGRAMINDA - ( 2014-09-01 16:26:27 )

Çorum Vatan | Çorum Haberleri | Çorum

Resmi İlanlar

deneme flash...

yaralııı

...
0 Yorum Eklendi
Mısır'da halk yenide...
Yüz binlerin katıldığı gösterilerde halk Rabiat'ul Adeveyyi ve Tahrir Meydanlarını doldurarak darbey...
0 Yorum Eklendi
Başbakan, Esenler-Ba...
Başbakan Erdoğan, Uzunluğu 21,7 kilometreyi bulan Otogar-Bağcılar-Mahmutbey-Olimpiyatköy-Başakşehir ...
0 Yorum Eklendi
Emekliler'e Zafer Ça...
Çorum Zafer Çarşısı ile Türkiye Emekliler Derneği Çorum Şubesi arasında imzalanan protokol ile Emekl...
0 Yorum Eklendi
Dodurga haber...
denemee...
0 Yorum Eklendi
Milletimiz dağılmanı...

Milliyetçi Harekat Partisi İl Başkanı Av. Ercan Daşdan, Akil Adamların Çorum'...
0 Yorum Eklendi

‘Çin-Türkiye ekonomi...
Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO), Çorum KOSGEB Müdürlüğü ve Türk-Çin İpek Yolu Ekonomik ve Kültü...
0 Yorum Eklendi
‘Zirveye oynayacağız...
Çorum Belediyespor Basın Sözcüsü Mustafa Özbayram, yeni sezonda hedeflerinin 2. Lig olduğunu söyledi...
0 Yorum Eklendi
‘Böyle sağlık sistem...
Sağlık kuruluşlarında yaşanan şiddet olayları protesto edildi....
0 Yorum Eklendi
Ressamlardan Çorum'a...
Ünlü ressamlar bu yıl 33.'sü düzenlenen Uluslar arası Hitit Fuar ve Festivali etkinleri kapsamında 5...
0 Yorum Eklendi

Haber v4
       Yönetici   |   Anket   |   Reklam   |   Künye   |   Bize Ulaşın  
Design Sina | Sina Bilgisayar ve İnternet Hizmetleri